Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Nowości 2021 w dziedzinie automatyzacji bram przesuwnych i skrzydłowych
Z roku na rok na świecie pojawia się coraz więcej innowacyjnych rozwiązań ułatwiających korzystanie z doskonale nam znanych produktów. Kwestia ta dotyczy również dziedziny automatyzacji bram przesuwnych i skrzydłowych. W 2021 roku mamy do dyspozycji kilka ciekawych rozwiązań, które pozwalają na jeszcze efektywniejsze i wygodniejsze użytkowanie podobnych konstrukcji. Na czym one polegają?
Automatyczne otwieranie bramy
Standardowe bramy przesuwne i skrzydłowe montowane w nowoczesnych obiektach można otwierać za pomocą pilota. W ostatnich miesiącach postawiono jednak na tworzenie rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawniają ten proces. Na szczególną uwagę zasługują systemy umożliwiające otwieranie bram poprzez ruch. Wystarczy, że człowiek lub samochód znajdzie się w pobliżu konstrukcji, a ona uchyli się samoistnie. Obecnie istnieje również opcja nadania uprawnień konkretnym użytkownikom, dzięki czemu niepowołana osoba nie dostanie się do wnętrza Twojej posesji.
Współczesne rozwiązania przewidują również możliwość otwierania bram przesuwnych lub skrzydłowych za pomocą hasła. Najczęściej chodzi o wysłanie SMS-a pod wskazany numer lub oznaczenie lokalizacji w specjalnej aplikacji. Są to niezwykle innowacyjne technologie, które zupełnie zmieniają sposób użytkowania bram.
Smartfon jako narzędzie do konfiguracji automatyki
W automatyce bram przesuwnych i skrzydłowych coraz częściej stosuje się rozwiązania, które są kompatybilne z nowoczesnymi smartfonami. Pozwalają one na zarządzanie konstrukcjami całkowicie zdalnie, co znajduje zastosowanie zarówno na terenach prywatnych, jak i firmowych.
– Rozwój współczesnych technologii dotyczących bram ma zwykle związek z jeszcze lepszym zautomatyzowaniem ich działania. Wcześniej wszystkie konstrukcje tego typu były wyposażone w specjalny pilot, ale obecnie stawia się na dostosowywanie ich w taki sposób, by można było zarządzać najważniejszymi parametrami za pomocą telefonu – mówi specjalista z firmy ADD SYSTEM zajmującej się automatyką do bram.
Nowoczesne rozwiązania pojawiły się na rynku zaledwie kilka miesięcy temu, dlatego nie są one jeszcze zbyt powszechne. Z roku na rok na posesjach o różnym zastosowaniu pojawia się jednak coraz więcej nietypowych konstrukcji, które są w pełni zautomatyzowane i nie wymagają sterowania tradycyjnym pilotem. Zmiany wprowadza się także w zakresie samej konstrukcji bram, usprawniając mechanizm otwierania i zwiększając wytrzymałość na eksploatację. Takie działania pozwalają na jeszcze efektywniejsze wykorzystywanie podobnych obiektów w dowolnych okolicznościach.
Jeszcze szybszy napęd
Nowości w zakresie automatyzacji bram przesuwnych i skrzydłowych dotyczą nie tylko systemów sterowania, ale związane są również z poprawą komfortu obsługi bram poprzez zwiększenie prędkości ich otwierania. Na szczególną uwagę zasługują tu napędy typu TURBO lub Hi-Speed, dzięki którym możliwe jest otwieranie bramy z prędkością nawet 0,4 m/s. To ogromne udogodnienie i znaczna oszczędność czasu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana