Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Najważniejsze narzędzia ręczne

Spis treści
Narzędzia ręczne są wykorzystywane na szeroką skalę zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Trudno wyobrazić sobie majsterkowanie, prace ślusarskie, hydrauliczne lub stolarskie bez tych najważniejszych: młotka, zestawu śrubokrętów, kluczy, szczypiec i innych. W niniejszym artykule skupimy się na najważniejszych narzędziach ręcznych, które powinny znaleźć się w każdej skrzynce narzędziowej!
W każdym domu lub mieszkaniu powinna znaleźć się skrzynka narzędziowa, w której znajdą się podstawowe narzędzia ręczne – szeroki ich wybór można znaleźć w internetowym sklepie metalowym Karolewscy. Dzięki temu niewielkie usterki będzie można naprawić samodzielnie lub przynajmniej zapobiec dalszej awarii do czasu przyjazdu fachowca. Co powinno się tam znaleźć?
Przeczytaj również: Czym powinny charakteryzować się dobre wiadra budowlane?
Narzędzia hydrauliczne
Awarie zdarzają się w najmniej spodziewanym momencie. Dlatego warto zawczasu zorientować się, w którym miejscu znajduje się zawór wody – aby w razie usterki szybko ją zakręcić, a tym samym nie dopuścić do zalania mieszkania lub, co gorsza, sąsiadów. Nawet, jeśli nie jesteśmy ekspertami od hydrauliki powinniśmy mieć w domu choć jeden klucz do rur, a także przepychacz lub spiralę kanalizacyjną. Nie z każdym problemem poradzimy sobie samodzielnie i prawdopodobnie wizyta fachowca będzie i tak konieczna, aby nie dopuścić do pogorszenia sytuacji. Jednak niektórym usterkom można zaradzić doraźnie. Dlatego też wśród najważniejszych narzędzi ręcznych na pierwszym miejscu znalazły się właśnie narzędzia hydrauliczne.
Przeczytaj również: Jak dobrać agregat spalinowy?
Wkrętaki
Śrubokręty to drugie najważniejsze narzędzia ręczne, które powinny znaleźć swoje miejsce w domowej skrzynce z narzędziami. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, by zobaczyć, w ilu elementach nas otaczających znajdują się śruby. Wszelkie meble, gniazdka elektryczne, a także sprzęty AGD mogą wymagać drobnych napraw i dokręcenia lub odkręcenia poszczególnych części. Najlepiej wyposażyć się w zestaw wkrętaków płaskich i krzyżowych o różnych wielkościach – nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się nam przydać.
Przeczytaj również: Jak działają pompy głębinowe?
Dodatkowo wyposażenie domowego zestawu narzędzi we wkrętak z wymiennymi końcówkami umożliwi zastosowanie jednego wkrętaka do różnych czynności, w zależności od tego, czy jako końcówkę umieścimy PHILIPS PH, POZDRIV PZ, TORX, końcówkę płaską, imbusową sześciokątną HX, TRI-WING, SPANNER lub SPLINE. Jedno narzędzie – wiele możliwości.
Kombinerki
Wśród najważniejszych narzędzi ręcznych nie może również zabraknąć szczypców, zwanych także kombinerkami. Często zastępują one inne narzędzia – klucze, wkrętaki, nożyczki. Do ogólnych zastosowań najlepsze będą szczypce uniwersalne. W szerokiej ofercie znajdziemy również szczypce zagięte, a także profesjonalne do usuwania izolacji lub zaginania końcówek.
Zestaw kluczy
Zestaw kluczy płaskich, oczkowych lub imbusowych powinien znaleźć się w każdej skrzynce z narzędziami. Rozwiązaniem pośrednim jest klucz nastawny ślimakowy. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie konieczne dokręcenie śruby, czy to w sprzętach i meblach znajdujących się w mieszkaniu, czy też w rowerze. Na wycieczki rowerowe niezwykle przydatne będą klucze imbusowe w skuwce, wyglądem przypominające scyzoryk. Łatwe do zabrania i zawierające w sobie kilka kluczy o różnych wymiarach.
Młotek
Przydatny głównie do majsterkowania, choć może być również konieczny, by odkręcić mocno dokręconą śrubę. Przydaje się również podczas remontów. Nie wspominając o swoim podstawowym zadaniu, jakim jest wbijanie gwoździ. Do zastosowań amatorskich i domowych dobrze jest wybrać młotek stolarski, który oprócz tradycyjnego obucha posiada również część służącą do wyciągania już wbitych gwoździ.
Narzędzia pomiarowe
Nawet zakup firanek, który z pozoru nie ma nic wspólnego z narzędziami ręcznymi wymaga ich zastosowania. Jak bowiem zmierzyć wysokość i szerokość okna, jeśli nie za pomocą narzędzi pomiarowych? Wystarczy zwykła miara stalowa, o długości kilku metrów. Do bardziej zaawansowanych pomiarów przyda się dalmierz. Przydatna może być również poziomica. Ot, potrzebna chociażby w sytuacji, kiedy planujemy powiesić na ścianie obraz lub półkę. Nie zapominajmy również o suwmiarce, niezwykle wielofunkcyjnym przyrządzie pomiarowym, który oferuje dużą dokładność pomiaru.
Noże i nożyczki
Nóż do tapet przyda się nie tylko do tapet. Z powodzeniem wykorzystamy go do cięcia folii, taśmy, a także wykładzin elastycznych oraz dywanowych. Bez problemu przetniemy nim karton, a także gumowe osłony kabli i przewodów. Przydatne mogą być również duże, nierdzewne nożyczki, które oferują zdecydowanie większe możliwości, niż nożyczki wykorzystywane przez dzieci do prac plastycznych...
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana