Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Na jakim etapie budowy najlepiej montować drzwi wewnętrzne?
Z montażem drzwi wewnętrznych należy poczekać do odpowiedniego etapu budowy m.in. po to, żeby nie uszkodzić ich powierzchni. Istotnym czynnikiem są tutaj także ewentualne straty ciepła oraz trudności z wykończeniem ścian, jeżeli instalację wykona się przedwcześnie. Kiedy powinno się zatem zakupić stosowne materiały i wypełnić nimi przygotowane już futryny?
Można wskazać kilka etapów budowy. Podczas pierwszej fazy prac konstrukcyjnych stawia się obiekt w stanie „zerowym”, by w drugiej uzyskał miano „surowego otwartego”. W następnym kroku status budynku zmienia się w „surowy zamknięty”, a na samym końcu przechodzi się do montażu różnych instalacji i wykończenia wnętrza. Zachowanie właściwej kolejności jest niezwykle ważne, ponieważ wszelkie nieprawidłowości pod tym względem mogą wpłynąć na stabilność, funkcjonalność, komfort użytkowania i estetykę budynku.
Przeczytaj również: Jak dopasować okucia do drzwi wewnętrznych?
Drzwi z montażem – kiedy zlecić wykonanie takiej usługi?
Instalacja drzwi zewnętrznych może odbyć się nieco wcześniej od tych, które będą znajdować się w środku obiektu. Takie pierwszeństwo jest spowodowane stratami ciepła, jakie powstają przez niewykończenie wejścia – powinno się ono zatem odbyć na przedostatnim etapie prac konstrukcyjnych, a w przypadku skrzydeł wewnętrznych – na końcowym. Tynkowanie oraz malowanie ścian są znacznie łatwiejsze, jeśli na drodze nie stoją żadne przeszkody, dlatego można wstrzymać się z zakupem drzwi. Z montażem z kolei warto czekać do zakończenia prac.
Przeczytaj również: Z jakiego drewna wybrać drzwi wewnętrzne?
Instalacja odbywa się wtedy, gdy na posadzce znajduje się już parkiet, panele podłogowe bądź płytki. Należy również pamiętać, że ściany powinny zostać do tego momentu otynkowane oraz pomalowane lub wytapetowane. Istnieje jednak ważna czynność, którą wykonuje się dużo wcześniej, tj. na etapie „surowym”: zrobienie otworów na przejście między pokojami. Miejsce pozostawione na montaż drzwi musi mieć odpowiednie wymiary, dlatego fachowcy z firmy Piękne Wnętrze polecają wcześniej wybrać preferowane przez siebie modele.
Przeczytaj również: Rozważ alternatywę – drzwi stalowe w domu mieszkalnym
Montaż drzwi w remontowanym mieszkaniu
Wiele osób decyduje się na zmianę drzwi wewnętrznych podczas odświeżania mieszkania. Taki zabieg sprawia, że wnętrze nabiera całkiem nowej dynamiki i charakteru, dzięki czemu można na nowo odkrywać jego piękno. Podobnie jak w przypadku stawiania domu od podstaw, drzwi powinno się montować w końcowej fazie remontu. W przeciwnej sytuacji można ochlapać je farbą, którą po wyschnięciu dość trudno wyczyścić. Problemem mogą być także plamy z tynku czy zaprawy – nie zawsze „chcą odejść po dobroci”, przez co na drzwiach powstają zadrapania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana