Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Na czym polega zabezpieczenie skarp poprzez gwoździowanie?
Gwoździowanie umożliwia zabezpieczenie skarp, osuwisk, wykopów przed osuwaniem się oraz naprawę istniejących już ścian oporowych. Zapewnia wysoki standard jakości w wykonywaniu późniejszych prac budowlanych. Polega na wwierceniu w grunt zbrojenia, które zapewni należyte bezpieczeństwo na późniejszych etapach realizacji przedsięwzięcia. Dowiedz się, na czym polega zabezpieczenie skarp poprzez gwoździowanie.
Na czym polega gwoździowanie?
Gwoździowanie zazwyczaj przebiega etapami. Wykonuje się je od góry do dołu, stopniowo wkopując gwoździe gruntowe na coraz większej powierzchni. Żeby pogłębić warstwę, na której wykonuje się prace, należy przeprowadzić wykopy, montaż gwoździ, drenaż i oblicowanie. Dopiero w późniejszym czasie możliwe jest dalsze pogłębianie wykopów pod gwoździowanie. Podczas prac należy zwrócić uwagę na to, by gwoździe mogły zapewnić odpowiednią wytrzymałość konstrukcji, prawidłowo zespalając się z gruntem. Z czynnościami nie należy się spieszyć. Usługi tego rodzaju w staranny sposób wykonują przykładowo specjaliści CM Construction, zajmujący się realizacją projektów geotechnicznych oraz prac związanych z ich realizacją.
Rodzaje montażu gwoździ gruntowych
Montaż gwoździ gruntowych, można przeprowadzać na dwa sposoby:
Metodą samowiercącą – która jest nieco droższa w wykonaniu. Wówczas nie ma konieczności wykorzystywania dodatkowych osłon podczas prac, ponieważ gwoździe wprowadza się pod grunt wraz z płuczką cementową.
Przewiertem wstępnym – wykonywanym przy pomocy specjalnych rur osłonowych. Wymaga poświęcenia nieco większej ilości czasu i uwagi, niż w przypadku wykorzystania wcześniej omawianej metody.
W przeprowadzaniu prac geotechnicznych z wykorzystaniem gwoździ gruntowych konieczne jest bezwzględne zastosowanie się do wszystkich norm technologicznych właściwych dla konkretnej metody – wymagania zostały sformułowane oddzielnie dla każdej z nich.
Zalety gwoździowania gruntu
Wśród podstawowych zalet gwoździowania można wymienić to, że jest to proces opłacalny i stosunkowo szybki w wykonaniu. Nie wymaga wykorzystania ciężkiego sprzętu wiertniczego i może być sprawnie przeprowadzony przez profesjonalistów. Żadna z metod nie wytwarza wibracji ani zbyt wiele hałasu, dzięki czemu nie ingeruje nadmiernie w otoczenie zbrojenia gwoździami. Prace z łatwością można realizować nawet w najtrudniej dostępnych miejscach, a także w pobliżu budynków mieszkalnych czy przemysłowych. Rozwiązanie jest skuteczne i gwarantuje spełnienie założonego celu, jakim jest wzmocnienie skarpy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana