Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Na co zwrócić podczas prezentacji projektu inteligentnego domu?
Ludzie od zawsze dążą do zwiększenia komfortu w swoim życiu. Przejawem tego są kolejne wynalazki, coraz bardziej nowoczesne i inteligentne. Współcześnie stają się one niejako standardem, trudno bez nich funkcjonować. Jednym z nich jest tzw. inteligentny dom, który „dba” o swojego użytkownika. Zapewnia on ogrzewanie, zarządza oświetleniem i działaniem sprzętów. Dowiedz się, co jest ważne podczas prezentacji projektu takiego obiektu!
Projekt inteligentnego domu – co jest ważne?
Budowa domu jest kosztowną inwestycją. W przypadku budynków inteligentnych ważne jest podjęcie decyzji o optymalnym typie stosowanych instalacji. Na rynku można znaleźć wiele różnych systemów automatyki budynkowej, która sprawdza się w różnych architekturach. Dla użytkowników korzystne jest szczegółowe, wcześniejsze rozplanowanie wszystkich elementów obiektu, które będą podłączone do systemu. Warto podkreślić zasadę, zgodnie z którą lepiej mieć więcej kabli niż mniej.
Dobrym podejściem jest założenie, że w przyszłości zostaną wprowadzone dodatkowe rozwiązania, np. sterowanie bramą bądź roletami. W efekcie doprowadza się do nich instalację, mimo, iż nie będzie ona chwilowo użytkowana. Jak wskazują specjaliści firmy Max NOVA Sp. z o.o., istotnym walorem projektu inteligentnego domu jest możliwość zintegrowania w jeden system wszystkich instalacji. Nie bez znaczenia jest możliwości i prostota sposobu funkcjonowania instalacji oraz możliwość ich rozbudowy.
Funkcjonalne rozwiązania i komfortowe sterowanie
Projekt inteligentnego domu powinien wskazywać, że w obiekcie połączono wszystkie niezbędne systemy. Pozwalają one np. na sterowanie jednym przyciskiem oświetleniem, roletami, temperaturą, bramą wjazdową. Do systemu można podłączyć również klimatyzację, alarm i monitoring. Zaprojektowanie takich rozwiązań wymaga profesjonalnej wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach i możliwościach.
W planie przewiduje się takie rozmieszczenie włączników i przycisków, które zapewni maksymalny komfort użytkowników. Jest on również w stanie sprawić, że do minimum ograniczy się ilość urządzeń sterujących. Inwestor ma więc pewność, że będzie musiał kupić te elementy w ilości wymaganej, bez zbędnych, często sporych wydatków.
Korzyścią z korzystania z profesjonalnie zaprojektowanego inteligentnego domu jest prostsze życie. Domownicy mogą zarządzać systemem dzięki dedykowanym aplikacjom lub pilotom, co dodatkowo zwiększa komfort. Prezentacja projektu powinna podkreślać zmniejszenie zużycia ilości energii elektrycznej, kosztów ogrzewania i wzrost bezpieczeństwa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana