Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Kuchnia zamknięta czy otwarta? W kształcie litery "U" czy "L"? Różne aranżacje zabudowy kuchennej
Planujesz przebudowę kuchni? Do przygotowania projektu koniecznie zatrudnij architekta. Stworzenie funkcjonalnej, a jednocześnie pięknej kuchni to bardzo trudne zadanie, a do jego realizacji niezbędna jest fachowa wiedza. Współpraca z doświadczonym architektem pozwoli na dostosowanie projektu zarówno do twoich potrzeb, jak i dostępnego budżetu.
Kuchnia zamknięta czy otwarta na salon?
Kuchnie otwarte na salon to wyraźnie dostrzegalny trend w nowoczesnym budownictwie. Usunięcie ściany między pomieszczeniami sprawia, że mieszkania są lepiej doświetlone, wydają się większe, dają domownikom więcej przestrzeni. Otwarcie kuchni na salon ułatwia komunikację i kontakt z domownikami, z drugiej strony jednak wymusza dbałość o utrzymanie idealnego porządku. Wyzwaniem może okazać się też wygospodarowanie wystarczającej przestrzeni przechowywania zapasów oraz sprzętów kuchennych. Zwolennicy tradycyjnych, zamkniętych kuchni zwracają uwagę również na ryzyko roznoszenia się zapachów w całym wnętrzu i na odgłosy gotowania, które mogą przeszkadzać innym np. podczas oglądania telewizji. Wybór między otwartą a zamkniętą kuchnią musi więc zawsze uwzględniać indywidualne potrzeby domowników.
Przeczytaj również: Domy szkieletowe w stanie deweloperskim - wartościowa inwestycja - Buduj z nami
Różne kształty zabudowy kuchennej
Aby mieć pewność, że poruszanie się po kuchni w trakcie gotowania będzie wygodne i bezpieczne, architekci wnętrz kierują się kilkoma żelaznymi zasadami. Jedna z nich mówi o rozmieszczeniu stref gotowania, zmywania i zapasów na bazie tzw. trójkąta roboczego, co pociąga za sobą konieczność wyboru zabudowy w jednym z dwóch wariantów – w kształcie litery „U” lub „L”. Coraz więcej zwolenników ma też tzw. wyspa, która pozwala na większą integrację domowników, ale ma też swoje specyficzne uwarunkowania. Ciągi robocze w kuchni są niezbędne; ich rozdzielenie skutkuje zaburzeniem funkcjonalności pomieszczenia. Podobnie jak w przypadku kuchni otwartej i zamkniętej, nie można wskazać jednego, najlepszego rozwiązania. Znów trzeba wziąć pod uwagę upodobania mieszkańców, ale też sposób rozprowadzenia instalacji i możliwości finansowe inwestora. Może się zdarzyć, że preferowany przez niego sposób zabudowy będzie wymagał np. przeniesienia zlewozmywaka, w związku z czym koszty realizacji projektu wzrosną.
Przeczytaj również: Czy warto inwestować w system Smart Home?
Szukasz sprawdzonego architekta do aranżacji kuchni? Sprawdź portfolio warszawskiej Pracowni Projektowej Bozart. Architekci z tej pracowni mogą pochwalić się nie tylko zachwycającymi realizacjami, ale też wyjątkowym podejściem do klienta. Każdy projekt przygotowują przy ścisłej współpracy z inwestorem, gdyż wiedzą, że tylko w ten sposób powstanie wnętrze najlepiej dopasowane do stylu życia i potrzeb mieszkańców. Wnętrze, w którym będą czuć się u siebie i chętnie spędzać czas.
Przeczytaj również: W stylu loft, włoskim, skandynawskim. Jakie nurty dominują w aranżacji wnętrz?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana