Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Klasy prętów gwintowanych
Pręty gwintowane są jednymi z najsztywniejszych wyrobów hutniczych, które powstają w procesie walcowania lub ciągnienia. Są powszechnie stosowane na szeroką skalę w różnych sektorach, m.in. budowlanym. Modele gwintów w zależności od przeznaczenia, różnią się budową i klasą stali, z jakiej powstają. To właśnie ten drugi parametr odgrywa największe znaczenie przy wyborze konkretnego modelu. Jakie klasy prętów gwintowanych wyróżniamy?
O czym mówi klasa prętów gwintowanych?
Klasa prętów gwintowanych określa, z jakiej stali zostały wykonane. To z kolei wpływa bezpośrednio na późniejszą wytrzymałość prętów. Klasa mówi także o wytrzymałości zarówno na rozciąganie jak i granicy plastyczności pręta. Dostępne są pręty o klasie 4.6, 5.8, 6.8, 8.8, 10.9 i 12.9. Pręty o klasie 4.6, 5.8 i 6.8 powstają zwykle ze stali niskowęglowej lub średniowęglowej. Pozostałe rodzaje wykonywane są ze stali o niskiej zawartości węgla, ale z dodatkami, np. w postaci manganu lub chromu. Jeśli poszukujesz solidnych połączeń gwintowych, to pręty gwintowane nierdzewne z Łodzi są doskonałą propozycją dla Ciebie!
Do czego stosuje się pręty gwintowane różnych klas?
Wysokiej jakości ocynkowane pręty gwintowane mogą służyć m.in. do wykonywania łączeń więźby dachowej lub podwieszenia elektrycznego. Ocynkowane pręty klasy 4.8, 8.8 i 10.9 wyróżniają się świetną odpornością na wilgoć. W rezultacie są to bardzo trwałe elementy i przez długi czas mogą zachować swoje właściwości. Pręty gwintowane klasy 8.8 i pozostałych rodzajów klas różnią się od siebie długością oraz szerokością, dlatego mogą być stosowane w wielu dziedzinach.
Z kolei nierdzewne pręty o klasie 10.9 stanowią silne łącze, które pozwala mocno zespalać konkretne obiekty. Profesjonaliści stosują je do wykonywania elementów konstrukcyjnych o dużej trwałości. Ocynkowane pręty dobrze sprawdzają się jako łącznik konstrukcji szalunkowych czy stabilizator zbrojeń. Dlatego też sklep z artykułami metalowymi Rex oferujący pręty gwintowane, cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Klientów, którzy poszukują trwałych połączeń.
Po czym poznać klasę wytrzymałości prętów gwintowanych?
Klasę wytrzymałości pręta można określić m.in. po kolorze jego końcówki. Warto wybierając dany model, kierować się nie tylko wytrzymałością na rozciąganie i siłą zrywającą, ale właśnie zabarwieniem zakończenia prętów. Gdy pręty pozbawione są koloru, wtedy mają wytrzymałość 4.8. Brązowa końcówka świadczy o stopniu wytrzymałości 5.6, a niebieska 5.8. Żółta, biała i czarna końcówka pręta odpowiadają klasie 8.8, 8.9 i 10.9.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana