Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Kiedy konieczna jest modernizacja obiektu handlowego?
Przez pojęcie modernizacji rozumie się remonty, przebudowy i rozbudowy obiektów budowlanych, a konieczność przeprowadzenia takich prac może wynikać z potrzeby dostosowania budynku do wymagań użytkowników lub do obowiązujących norm techniczno-budowlanych. Kiedy należy wykonać modernizację obiektu handlowego? Na tak postawione pytanie można udzielić wielu odpowiedzi.
Termomodernizacja obiektów handlowych
Decyzja o modernizacji zewnętrznych ścian obiektu handlowego może być dyktowana różnymi względami – chęcią poprawy walorów estetycznych budynku, koniecznością naprawy uszkodzeń lub podniesienia parametrów izolacyjnych budowli. Zważywszy na wyśrubowane i wciąż rosnące normy dotyczące energochłonności budynków najczęściej o rozpoczęciu prac remontowych przesądza ten ostatni powód. Przemyślany dobór technologii dociepleniowej i staranne przeprowadzenie prac przy modernizowanym obiekcie handlowym pozwala na osiągnięcie kilku celów jednocześnie. Zwiększeniu wydajności energetycznej budynku towarzyszy poprawa jego wyglądu i wytrzymałości.
Kompleksowa modernizacja obiektów handlowych
Zmiana izolacyjności termicznej i poprawa zewnętrznego wyglądu budynku nie zawsze okazuje się wystarczająca. W przypadku obiektów handlowych szalenie istotna jest dbałość o wygląd i funkcjonalność wnętrz oraz bezpośredniego otoczenia budynku – te czynniki mają wpływ na prestiż przedsiębiorstwa i jego atrakcyjność w oczach klientów. M.in. z tych powodów podczas planowania modernizacji trzeba podjąć trudną decyzję o zakresie prac budowlanych: czy warto podejmować się wymiany pojedynczych elementów, czy zdecydować się na poważniejszą ingerencję w nieruchomość? Nierzadko okazuje się, że cząstkowe naprawy po prostu są nieopłacalne, a jedynym sensownym rozwiązaniem jest adaptacja obiektu.
Przykładem kompleksowej modernizacji obiektu handlowego mogą być prace wykonane przez Zakład Remontowo-Budowlany Renor przy Hurtowni Elektrycznej „Grodno” w Poznaniu. Adaptacja obiektu wymagała bardzo dużej ingerencji w nieruchomość. Starego budynku nie można było uratować – po wyburzeniu na jego miejscu wzniesiono większy, nowoczesny obiekt magazynowo-biurowo-handlowy. Przy budynku powstał kilkustanowiskowy parking dla pracowników i klientów. Dawne ogrodzenie zastąpiono nowym płotem systemowym – rozwiązaniem znacznie elegantszym, a jednocześnie niedrogim.
Remont obiektu handlowego jest konieczny w sytuacji, gdy budynek przestał spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, ale zwykle wskazany znacznie wcześniej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana