Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jakie zastosowanie mają przeciski pneumatyczne typu kret?
Przecisk pneumatyczny jest nowoczesną technologią pozwalającą na odpowiednie rozepchnięcie mas ziemi w celu przeprowadzenia prac gruntowych. Umożliwia bezpieczne prowadzenie działań pod różnymi przeszkodami, takimi jak: drogi, tory, rzeki lub chodniki. Jest to szczególnie ważne przy pracach instalacyjnych i tworzeniu przyłączy pod powierzchnią ziemi. Do wykonywania przecisków służą specjalnie przystosowane przebijaki pneumatyczne charakteryzujące się dużą dokładnością i bezinwazyjnością. W jakich dziedzinach przeciski pneumatyczne mogą być skuteczne?
Prace z wykorzystaniem przecisków pneumatycznych
Najczęściej przeciski pneumatyczne stosowane są w branży budowlanej. Służą przede wszystkim do wykonywania: przyłączy gazowych, ciepłowniczych, wodociągowych oraz kablowych. Ponadto, są pomocne w usuwaniu rur znajdujących się pod torami kolejowymi i drogami. Ich głównym zadaniem jest stworzenie przewiertów, które umożliwią przeprowadzanie przyłączy wody i sieci kanalizacyjnych. Na jakich zasadach powstają przeciski pneumatyczne?
Jak tłumaczy pracownik firmy WARSZAWSKIE PODNOŚNIKI KOSZOWE zajmującej się wynajmem sprzętu budowlanego: Zdarzają się sytuacje, gdy niezbędne może być wykonanie przecisku pneumatycznego typu „kret”. To technologia opierająca się na rozpychaniu mas ziemi, połączona z ich zagęszczaniem. Innymi słowy, nie zachodzi potrzeba wydobycia i usunięcia urobku. Działanie prowadzone jest z użyciem pneumatycznych maszyn przeciskowych, które ze względu na charakter i okoliczności pracy, nazywane są kretami właśnie.
Charakterystyka maszyn pneumatycznych
Przebijaki pneumatyczne to maszyny pozwalające na sprawne i skuteczne wykonanie przecisku. Najczęściej stosuje się przebijaki sterowane. Pracownik budowlany może w pełni kontrolować działanie maszyny poprzez użycie głowicy i węża sterującego. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne wykonanie przecisku nawet na odległość 70 metrów. Aby praca przebiegała płynnie, operator musi sukcesywnie przemieszczać lokalizator, sygnalizując w ten sposób postępy w działaniu.
Do istotnych parametrów maszyn należy zaliczyć: celność, moc oraz wielkość. Bezinwazyjne wykonywanie przecisków pneumatycznych zapewniają przebijaki o dużej sile przebicia i stosunkowo niewielkich gabarytach. Ważne jest ustawienie przebijaka w wykopie w taki sposób, aby wyznaczał on właściwy kierunek prowadzenia działań.
Zalety wykonywania przecisków pneumatycznych
Niewątpliwie, jedną z podstawowych korzyści płynących z zastosowania technologii przecisku jest małe ryzyko trwałego uszkodzenia terenu. Bezinwazyjne działanie pozwala uniknąć dodatkowych kosztów związanych z ewentualnymi poprawkami. Ponadto, przeciski usprawniają prowadzenie prac, co wiąże się z oszczędnością czasu.
Należy jednak pamiętać, że do bezpiecznego tworzenia przecisków niezbędne są w pełni sprawne maszyny. Dlatego też sprawdzanie stanu technicznego przebijaków pneumatycznych jest bardzo ważne. Intensywna eksploatacja powoduje wycieranie się zewnętrznych elementów: głowicy i korpusu, co może stanowić zagrożenie. Warto wówczas dokładnie wyczyścić maszynę, sprawdzić, czy na jej powierzchni nie ma pęknięć i w razie potrzeby – wymienić zużyte części na nowe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana