Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jakie parametry powinny mieć dźwigi szpitalne?
Dźwigi szpitalne, które montuje się w placówkach medycznych, muszą sprostać wysokim standardom, jakie obowiązują w takich miejscach. Powinny one być nie tylko trwałe, ale przede wszystkim niezawodne. Ważne są także ich wymiary. Sprzęt, z tego korzysta się w szpitalach, znacznie różni się od tego spotykanego w budynkach mieszkalnych. Czym charakteryzują się takie dźwigi? Podpowiadamy.
Windy o specjalnym przeznaczeniu
Dźwigi montowane w szpitalach należą do głównej grupy wind o przeznaczeniu osobowym. Różnią się jednak od wyposażenia, które wykorzystuje się w przestrzeni publicznej czy obiektach mieszkalnych. Dźwigi szpitalne dopasowane są gabarytowo do swojego przeznaczenia. Cechuje je również znacznie większy udźwig, który pozwala na transport nie tylko pacjentów, ale całej niezbędnej dla nich aparatury. Specjaliści z firm zajmujących się takimi windami jak np. Nam-Lift Sp. z o.o. zauważają, że zależnie od modelu, dźwigi mogą mieć szereg zabezpieczeń. Dzięki temu uniemożliwiają poruszanie się nimi osobom postronnym.
Przeczytaj również: Co zrobić, gdy winda się zatrzyma z ludźmi w środku?
Co wyróżnia dźwigi szpitalne?
Każdy szpital, który ma kilka pięter, powinien być wyposażony w odpowiedni system umożliwiający bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy nimi. Gwarantują to m.in. dźwigi szpitalne. Szczecin, podobnie jak pozostałe większa miasta w kraju, ma rozbudowane oddziały szpitalne, w których na co dzień leczy się wielu pacjentów. Szczególnie ważne jest więc, aby wykorzystane w placówkach windy miały odpowiednio duży udźwig. Ten powinien umożliwiać transport chorych przewożonych na:
wózkach,
łóżkach szpitalnych.
Sprzęt szpitalny powinien mieścić także większą liczbę osób niż standardowe wyposażenie. Poszczególne modele dźwigów są więc w stanie przetransportować nawet 33 osoby jednocześnie.
Jaki udźwig powinny mieć windy szpitalne?
Windy montowane w szpitalach powinny być dopasowane do potrzeb poszczególnych oddziałów. Wyposażenie przystosowane do transportu osób niepełnosprawnych najczęściej charakteryzuje się udźwigiem na poziomie 630 kilogramów. Sprzęt, w którym można wygodnie przewozić osoby na wózkach inwalidzkich, średnio ma 50 kilogramów więcej udźwigu. Największym udźwigiem charakteryzują się windy do transportu:
noszy ratunkowych – 1 tona,
oddziałowych łóżek szpitalnych – 1,6 tony,
łóżek szpitalnych wraz z potrzebną aparaturą – 2 tony.
Specjalna konstrukcja wind szpitalnych to przede wszystkim duże ułatwienie dla personelu placówki. Dzięki dopasowanemu dźwigowi szpitalnemu możliwy jest sprawny i bezpieczny transport pacjentów pomiędzy piętrami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana