Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jaki beton określamy mianem dekoracyjnego?
Beton dekoracyjny to obecnie bardzo modny element aranżacji nowoczesnej architektury, a jego sława wciąż nie słabnie. Gotowe płyty betonowe są dość ciężkie i grube, dlatego też wiele osób coraz częściej decyduje się na nałożenie na ścianę betonu dekoracyjnego w postaci mineralnego tynku, który doskonale imituje surowy beton. W zależności od własnych preferencji może on przyjmować różne faktury, więc świetnie sprawdzi się w większości wnętrz. Sprawdźmy zatem, czym charakteryzuje się tynk betonowy dekoracyjny i jakie znajduje zastosowanie.
Tynk dekoracyjny imitujący beton
Tynk to masa cementowa występująca w odmianie mineralnej, modyfikowanej polimerami oraz mikrocementu, czyli połączenia masy mineralno-polimerowej. Jest on dostępny pod postacią gotowej masy, dlatego też znacząco obniża czas przeznaczony na rozdrabnianie preparatu, a tym samym nałożenie go w niektórych przypadkach zajmuje tylko jeden dzień.
Tynki mineralne charakteryzują się gruboziarnistą strukturą i przeznaczone są do pokrywania ścian oraz sufitów. Z kolei polimerowe są znacznie drobniejsze, dlatego też z powodzeniem mogą być stosowane na schodach i podłogach. - mówi przedstawiciel FotoFloor.pl, oferującego posadzki żywiczne. - Tynk dekoracyjny może być nakładany na niemal wszystkie powierzchnie budowlane, takie jak beton czy płyty gipsowe, ale również świetnie sprawdzi się do wykończenia detali architektonicznych takich jak nisz, wnęki, a także drobne elementy dekoracyjne. Wiele osób chętnie wykorzystuje beton dekoracyjny do wykończenia obudowy kominka, gdzie połączenie zimnego materiału z ciepłym ogniem daje niezwykły efekt wizualny. Z kolei mikrocement dobrze sprawdza się jako materiał na betonową posadzkę w przedpokoju. Z racji tego, że tynk betonowy jest wytrzymały i odporny na ścieranie, nie musimy martwić się o zniszczenie podłogi wywołane zimowym obuwiem, piachem, a nawet solą.
Czym charakteryzuje się beton dekoracyjny?
W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, tynk betonowy daje nam możliwość uzyskania różnych faktur. Może być gładki i delikatny, zapewniający aksamitną powierzchnię, ale również może mieć bardziej wyrazistą strukturę o większych porach z przejściami tonalnymi. Wykończenie betonu dekoracyjnego może przyjmować również formę bardziej satynową, natomiast efekt matowości świetnie wpasuje się w pomieszczenia w stylu industrialnym. Szeroka gama szarości sprawia, że tak naprawdę beton dekoracyjny będzie pasował niemal do każdej kolorystyki pomieszczeń, dopełniając wnętrze i nadając mu nieco surowości. Co więcej, jest on bardzo wdzięcznym materiałem, jeśli chodzi o grę światła, dlatego też dobrze ustawione lampy mogą sprawić, że uzyskamy niepowtarzalny efekt wizualny. Ponadto, odpowiednio zaimpregnowany tynk jest odporny na wilgoć, wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a także działanie grzybów i pleśni, dlatego bez problemu można go myć i szorować, co zdecydowanie ułatwia jego pielęgnację i pozwala na utrzymanie go w nieskazitelnej czystości.
Gdzie sprawdzi się beton dekoracyjny?
Tynk dekoracyjny w porównaniu do płyt betonowych może być zastosowany w większości miejsc. Świetnie sprawdzi się na ścianie w większych pomieszczeniach, takich jak salon, aby można było spojrzeć na niego z odległości, ale również nada się na podłogę betonową w takich miejscach jak łazienka, czy kuchnia. Beton dobrze komponuje się ze szkłem i metalem, jednak, aby nieco ocieplić wnętrze, warto dodać do niego elementy z naturalnego drewna, które dodatkowo stworzą ciepłą i relaksująca atmosferę. Na takiej surowej ścianie, śmiało można również wyeksponować rośliny doniczkowe, które z pewnością przykują uwagę gości oraz domowników. Z kolei z racji tego, że tynk betonowy jest paroprzepuszczalny, charakteryzuje się odpornością na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne, dlatego też będzie dobrym pomysłem na wykończenie ścian, a także posadzek łazienkowych. W połączeniu z drewnianym blatem łazienkowym przełamie jej surowość i bez wątpienia nada przytulnego klimatu wnętrzu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana