Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak zamontować sufit napinany?
Sufit jest powierzchnią, której znaczenie dekoracyjne nie zawsze jest w pełni doceniane. Odpowiednio zaprojektowany i wykończony może jednak znacznie uatrakcyjnić każdą aranżację wnętrza, niezależnie od tego, czy w grę wchodzi typowy dom jednorodzinny, siedziba firmy lub instytucji, czy większy obiekt handlowy. Technologią, która łączy w sobie szerokie możliwości wzbogacania wnętrza z łatwą instalacją, jest montaż sufitu napinanego.
Czym są sufity napinane?
Sufity napinane są wykonane ze specjalnej folii z tworzywa sztucznego, zwykle rodzaju PVC, którą instaluje się na stelażu. Ze względu na typ używanego materiału istnieje możliwość swobodnego formowania tworzonych elementów dekoracyjnych i nadawania im rozmaitych kształtów. Istniejące opcje zwiększa jeszcze fakt dostępności wielu odmian wykorzystywanej folii, a także opcjonalne zastosowanie efektów świetlnych, co wzbogaca gamę dostępnych wariantów. Do najpopularniejszych rodzajów sufitów napinanych należą sufity podświetlane, w których wewnątrz konstrukcji umieszczono odpowiednie taśmy lub lampy LED. Dostępne są także materiały dające efekt głębokiego matu lub przeciwnie – silnie błyszczące i odbijające światło, które pomagają w rozjaśnieniu przestrzeni. Wykonuje się także sufity lustrzane, pozwalające uzyskanie efektu w postaci optycznego powiększenia pomieszczenia. Popularne są wykonywane na folii nadruki, wprowadzające elementy o dowolnej kolorystyce i wzorach. Ciekawie prezentują się sufity 3D o dodatkowo urozmaiconej geometrii, jak również wszelkie warianty podświetlenia np. tzw. efekt gwiaździstego nieba.
Jak wygląda montaż sufitów napinanych?
Sufit napinany powstaje z folii z tworzywa sztucznego, która jest naciągana na odpowiednio przygotowany stelaż. Dla jej właściwego zamocowania należy ją umiejętnie podgrzać tak, żeby utworzyła jednorodną strukturę o oczekiwanym kształcie. Zaletą całego procesu montażowego jest fakt, że nie powstają przy nim zanieczyszczenia tak charakterystyczne dla sufitów z popularnego do niedawna karton-gipsu. Co ważne, całość robót może zostać ukończona znacznie szybciej, a do ich przeprowadzenia nie jest konieczne specjalne przygotowywanie pomieszczeń. Sufity napinane są znacznie lżejsze niż konstrukcje tradycyjne, nie obciążają więc stropu, a w razie potrzeby mogą być błyskawicznie zdemontowane. Nie pojawiają się też w nich pęknięcia, a całość może dobrze tłumić powstające we wnętrzu dźwięki. Poprawny montaż musi być jednak zlecony doświadczonemu wykonawcy. Dobrym wyborem okaże się firma specjalizująca się w sufitach naciąganych – Hurst.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana