Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak wykonać obróbki blacharskie dachu?

Obróbka blacharska dachu stanowi bardzo ważny, wręcz niezbędny jego element. Choć na pierwszy rzut oka jest niewidoczna, bez niej dach nie spełniałby swojej roli. Obróbka zabezpiecza bowiem wszystkie załamania i połączenia tak, że woda lub topniejący śnieg nie ściekają po ścianach domu. Jak prawidłowo ją wykonać i gdzie kupić najważniejsze elementy składowe obróbki?
Obróbki blacharskie – jaką pełnią rolę i przed czym chronią?
Obróbki blacharskie dachu wpływają na jego wygląd i prezencję, podnosząc estetykę całej nieruchomości. Przede wszystkim uzupełniają i uszczelniają jednak pokrycie. W jakich częściach dachu można je znaleźć? Między innymi na styku dachu ze ścianami lub na brzegach dookoła komina, a więc wszędzie tam, gdzie najczęściej zacieka woda. Jeśli wilgoć wniknie w szpary dachowe, szybko dostanie się też do domu. Obróbka dachowa służy zatem jako zabezpieczenie połączeń i załamań dachowym. Jest uszczelnieniem, które odprowadza nadmiar wody.
– Obróbka dachowa jest niezwykle ważną częścią dachu. Sprawia, że ściany domu są chronione przed działaniem wód opadowych, które po czasie mogą ściekać po murach. Brak obróbki albo jej nieprawidłowe wykonane zazwyczaj skutkuje mocnym zawilgoceniem, a nawet zalaniem ścian i stropów. W ofercie naszej firmy klienci znajdą obróbki z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej wybierane są jednak blachy stalowe, aluminiowe, ocynkowane i miedziane – mówi właściciel firmy BAUTOP.
Prawidłowo i skutecznie wykonane obróbki blacharskie
Staranne wykonanie obróbki ma ogromne znacznie dla funkcjonalności całego dachu. Im bardziej skomplikowana powierzchnia, tym więcej prac wykończeniowych. Paradoksalnie jednak – jeśli obróbka blacharska jest dobrze wykonana, wcale jej nie widać. A elementy do zabudowy dachu można wyprofilować samemu albo kupić w formie gotowej.
Musisz wiedzieć, że najważniejsze jest wiatrownica, czyli obróbka szczytowa. Chroni ona krawędź dachu i wszystkie obróbki przyścienne, które montuje się do połaci, a z drugiej strony do ściany. Na połączeniu połaci zamontować powinieneś rynnę koszową albo tak zwane koryto. Dzięki takim elementom odprowadzana jest woda i topniejący śnieg. Okolice rynien zabezpiecz pasem nadrynnowym. Możesz również zainwestować w tak zwane śniegochwyty, które pełnią rolę ochronną dla rynien.
Pamiętaj, że wykonanie obróbki dachowej jest konieczne. Takie elementy stanowią uzupełnienie całego pokrycia i obramowanie połaci. Wpływają na estetykę oraz wytrzymałość konstrukcji. Inwestycja w części, które tylko z pozoru są nieistotne na pewno się opłaci!
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana