Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak wybrać najlepszy odciąg spawalniczy do warsztatu?
Planując zakup odciągu spawalniczego, należy uwzględnić kilka kwestii. Najważniejszą z nich jest charakter stanowiska roboczego. Inne urządzenia sprawdzą się bowiem w przypadku stałych miejsc pracy, a inne konieczne będą w przypadku stanowisk ruchomych. Ważną kwestią jest również dostępność przestrzeni, od której zależeć będzie możliwość zamontowania pełnowymiarowego stanowiska spawalniczego. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, wybierając odciąg spawalniczy do warsztatu.
Jakie są rodzaje odciągów spawalniczych?
Odciągi spawalnicze to urządzenia przeznaczone do odsysania dymu, który powstaje podczas procesu spawania. Mogą być one podłączone do indywidualnych wentylatorów lub do centralnej instalacji wentylacyjnej. Odciągi miejscowe pozwalają na odprowadzenie z miejsca spawania szkodliwych zanieczyszczeń. Dzięki temu zwiększają one bezpieczeństwo i komfort pracy osób zatrudnionych w warsztacie.
Istnieje kilka rodzajów urządzeń odciągowo-filtracyjnych, dedykowanych do zastosowania w warsztatach spawalniczych. Są to: ramiona odciągowe, odciągi przenośne oraz stanowiska spawalnicze.
Stanowisko pracy a dobór odciągu spawalniczego
Jak informuje producent wentylatorów i odciągów miejscowych Klimawent, dobór urządzenia powinien być podyktowany przede wszystkim specyfiką miejsca pracy. Ramiona odciągowe zapewniają komfort pracy na stałym stanowisku roboczym. Dzięki teleskopowej lub przegubowej konstrukcji można ustawić je bardzo precyzyjnie, odpowiednio do potrzeb. Odciągi przenośne sprawdzają się natomiast w przypadku ruchomych stanowisk pracy. Pozwalają na szybkie i łatwe przemieszczanie ssawek w miejsce, gdzie aktualnie przeprowadzany jest proces spawania.
Doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalnych warsztatów są stanowiska spawalnicze. Pracują one bardzo wydajnie, gdyż ujęcie pyłów następuje bezpośrednio w miejscu ich emisji. Zanieczyszczenia wyłapywane są przez komorę ssącą z rusztem lub przez wyciąg górny. Stanowiska spawalnicze gwarantują bezpieczeństwo i wygodę pracy, zwłaszcza w przypadku modeli wyposażonych w takie elementy dodatkowe jak komory zsypowe czy regulowane nóżki. Pewnym ograniczeniem w przypadku mniejszych warsztatów są znaczne gabaryty profesjonalnych stanowisk. Istnieją jednak modele kompaktowe, które sprawdzają się również w zakładach o mniejszej powierzchni.
Wybierając odciąg spawalniczy do warsztatu, należy kierować się przede wszystkim specyfiką stanowiska roboczego. W przypadku stałych miejsc spawania warto rozważyć nie tylko ramiona odciągowe, ale także kompleksowo wyposażone stanowiska spawalnicze. Jeśli zaś stanowiska pracy są ruchome, dobrym wyjściem będzie zakup odciągów przenośnych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana