Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak rozpoznać awarię kanalizacji?
Rury kanalizacyjne, zwłaszcza te wiekowe są mocno narażone na różnego rodzaju usterki takie jak pęknięcia czy niedrożności. Jeśli zaniedbamy regularną konserwację oraz kontrolowanie stanu instalacji, konsekwencje mogą być naprawdę poważne i narazić nas na spore wydatki. Jakie są pierwsze objawy problemów z kanalizacją? W jaki sposób należy dbać o jej stan techniczny?
Jakie są najczęściej występujące awarie kanalizacji?
Nieprawidłowości w funkcjonowaniu instalacji kanalizacyjnej w głównej mierze wiążą się z błędami popełnionymi już na etapie projektowania lub montowania, niewłaściwym użytkowaniem i konserwacją albo zużyciem. Pierwszą usterką, która występuje bardzo często jest niedrożność, wynikająca z zatkania całego systemu odpadami, które nie powinny się tam znajdować np. ręcznik papierowy lub tampon. Mogą to być także zbyt duże resztki jedzenia, pozostałości po pracach remontowych, czy gromadzące się w odpływie włosy.
Przeczytaj również: Jakie są najczęstsze przyczyny awarii domofonów?
Zły, niedopracowany projekt instalacji kanalizacyjnej lub błędy przy jej wykonywaniu również będą skutkowały przeciekami. Z kolei wiekowe rury czy przewody z czasem zaczną korodować i osiadać, zmuszając nas do ich wymiany.
Przeczytaj również: Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji
Po czym poznać, że możemy mieć problem z kanalizacją?
Warto być czujnym na pierwsze oznaki pojawiającej się awarii kanalizacji, w innym wypadku zaniedbanie może się skończyć kontaktem z pogotowiem kanalizacyjnym. Na co zwrócić uwagę? Zaniepokoić nas powinno cofanie się wody i ścieków przed odpływy w sanitariatach. Zastoje wody, powolne spływanie, bulgotanie i inne niecodzienne odgłosy także są powodem do wzmożonej czujności. W pierwszym odruchu można spróbować zadziałać na własną rękę, stosując środek do udrożniania rur lub specjalną sprężynę. Jeśli to nie pomoże, najrozsądniej będzie skorzystać z usług fachowców.
Przeczytaj również: Jak przebiega ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji?
Jak dbać o stan sieci wodno-kanalizacyjnej?
Najlepszą ochroną przed niespodziewanymi awariami jest profilaktyka. Usługi hydrauliczne, kanalizacyjne Aspol zajmują się nie tylko naprawą sieci kanalizacyjnych, ale także monitoringiem stanu rur. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych kamer odnalezienie pojawiającej się nieszczelności stało się szybkie i proste. Skorzystanie z usługi kontroli stanu instalacji pozwala zabezpieczyć się przed skutkami wielu poważnych i kosztownych, a także tych drobnych awarii.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana