Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak przebiega proces czyszczenia komina?
Proces czyszczenia komina umożliwia utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w budynku oraz czystego powietrza we wnętrzach. Wpływa pozytywnie na komfort życia mieszkańców, ale przede wszystkim czynność ta uwarunkowana jest przepisami prawa i powinna być przeprowadzana minimum cztery razy w ciągu roku. Nie warto odkładać tego zajęcia na później, ponieważ domownicy mogą odczuć znaczne zmniejszenie ciągu. W pomieszczeniach, zaczną pojawiać się także nieprzyjemne zapachy. Stan poszczególnych kanałów można określić wyłącznie po wcześniejszym ich oczyszczeniu. Jak przebiega ten proces?
Proces czyszczenia komina
Czyszczenie komina można przeprowadzić na dwa sposoby – samodzielnie, lub zlecając to zadanie profesjonalnym firmom. Ta druga opcja to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, ponieważ osoby z wieloletnim doświadczeniem, dysponujące odpowiednim sprzętem oraz korzystające z technik czyszczenia to gwarancja bezpieczeństwa.
Profesjonalista rozpoczynający proces czyszczenia komina zawsze wyposażony jest w specjalistyczną szczotkę, która zamontowana jest na lince. Z takim atrybutem udaje się następnie na dach i usuwa sadzę z każdej ścianki instalacji, na całej jej długości. To główna część pracy. W przypadku, gdy pojawiają się większe zatory, należy wykonywać sprawne ruchy, odpowiednio upuszczając szczotkę z większej wysokości. Kolejny etap obejmuje sprawdzenie kotłowni i znajdującej się tam wyczystki. Wszystkie nieczystości, sadza i smoła, które zostały usunięte za pomocą szczotki, wylądują właśnie na dnie komina.
Profesjonalista musi usunąć znajdującą się tam sadzę. Ostatni krok stanowi sprawdzenie, czy komin jest drożny. Czasem konieczne jest powtórzenie procesu czyszczenia aż do momentu, gdy nieczystości zostaną wygarnięte z wyczystki.
Dlaczego proces czyszczenia komina to ważna czynność?
Zanieczyszczone przewody kominowe stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców oraz stanu instalacji. Zakłócają pracę kotła i zanieczyszczają powietrze we wnętrzu. Przynajmniej raz w roku należy dokonywać fachowego przeglądu komina, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Obejmuje kontrolę wszystkich przewodów. Czyszczenie komina zgodnie z przepisami prawa, powinno być wykonywane raz na kwartał. W innym wypadku można dostać wysoki mandat.
Jak mówi pracownik firmy usługowej komin MS oferującej czyszczenie kominów: Proces czyszczenia komina warto zlecić profesjonalistom z kilku powodów. Po pierwsze, taka osoba rzetelnie oceni stan przewodu i w razie konieczności zajmie się kompleksowym czyszczeniem. Nie warto odkładać tej czynności na później, ponieważ im bardziej zanieczyszczony przewód, tym większe niebezpieczeństwo sprowadzane na mieszkańców, a praca komina nie będzie przebiegać tak, jakby sobie tego życzono.
Decydując się na przeprowadzenie czyszczenia komina, zaleca się wybór jedynie sprawdzonych firm oferujących takie działania. Doświadczeni pracownicy dysponujący profesjonalnym sprzętem to gwarancja bezpieczeństwa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana