Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak prawidłowo ustawić automatycznie sterowaną łatę profilującą?
Łaty profilujące sterowane automatycznie to ogromne ułatwienie przy precyzyjnym profilowaniu, wyrównywaniu i wygładzaniu podbudowy. Automatyczne sterowanie zapewnia natomiast najwyższą jakość pracy, wydajność, wszechstronność i wygodę dla operatora, który musi skupić się tylko na prowadzeniu maszyny. Jak sterować taką łatą profilującą?
Jakie są rodzaje sterowania automatycznymi łatami profilującymi?
Nowoczesne łaty profilujące automatyczne sterowane są promieniem laserowym w dwóch płaszczyznach lub sygnałem GPS w trzech płaszczyznach. Pracują zarówno na „sztywnym”, jak i „płynnym” ustawieniu układu hydraulicznego nośnika. Zalecane są nośniki z zawieszeniem czołowym o masie własnej od 5 ton i wydajności układu hydraulicznego minimum 40 l/min, typu ładowarka, koparko-ładowarka, ciągnik rolniczy. Łaty posiadają dwa niezależne lemiesze dające możliwość zgarniania oraz wygładzania w jeździe do przodu i do tyłu. Na intuicyjnym ekranie użytkownik może także ustawić szerokość roboczą, zmieniając jej parametry o 50 cm.
Na czym polega sterowanie czytnikiem ultradźwiękowym łaty profilującej?
Dane z odczytu przekazywane są do komputera zainstalowanego w kabinie operatora za pomocą czytnika ultradźwiękowego. Za przesył dodatkowych danych odpowiada natomiast czujka pochylenia poprzecznego lemiesza. Komputer odpowiada za analizę informacji i porównanie ich z danymi wprowadzonymi przez operatora. Wszelkie zmiany wprowadzane są przez lemiesz w czasie rzeczywistym. Odniesieniem dla czujki jest rozpostarta linka lub górna płaszczyzna ustawionych krawężników. Czujnik odczytuje informacje z już wyrównanej nawierzchni. Znajduje się na jednym z wysięgników. Są połączone z klapami bocznymi maszyny. Czujnik samodzielnie kontroluje swoje położenie nad linką lub krawężnikiem. W sytuacji niewłaściwego oddalenia się maszyny od krawędzi, automatycznie otwiera klapy boczne. Dlatego producent sprzętu brukarskiego JAZON, cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Klientów.
Jak steruje się łatą laserową?
Łaty sterowane laserem posiadają dwa czujniki na masztach, które odbierają sygnał. Jest następnie analizowany przez komputer znajdujący się w kabinie operatora. Dodatkowe informacje przekazuje czujnik pochylenia poprzecznego lemiesza. Komputer za pomocą siłowników hydraulicznych dokonuje natomiast zmiany ustawienia. Kontrola odbywa się w ciągu sekundy i jest w pełni automatyczna. Operator skupia się tylko na prowadzeniu maszyny, a dokładną niwelację osiąga się w bardzo krótkim czasie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana