Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak powinna być zbudowana linia galwaniczna?

Linia galwaniczna jest zespołem urządzeń, które umożliwiają wykonywanie poszczególnych etapów galwanizacji, czyli wytwarzania ochronnych powłok na danym materiale. Galwanizacji poddaje się najczęściej metale. Ponieważ proces galwanizacji odbywa się w dużym zakładzie, ten musi być wyposażony w specjalistyczną linię galwaniczną. Przyjrzyjmy się zatem, w jaki sposób powinna być ona zbudowana, aby pełnić swoje funkcje.
Linia galwaniczna – czym jest?
Galwanizacja to potoczna nazwa galwanostegii, czyli metod polegających na wytwarzaniu ochronnych powłok na powierzchni materiałów. Najczęściej stosuje się ją na materiałach wykonanych z różnorodnych metali. Jak wspomnieliśmy już we wstępie, linia galwaniczna jest zespołem urządzeń (połączonych ze sobą we właściwy sposób), które umożliwiają wykonywanie procesów galwanizacyjnych. Urządzenia wchodzące w skład linii galwanicznej mogą być obsługiwane przez pracowników w sposób ręczny, współpracować w sposób półautomatyczny lub całkowicie automatyczny.
Należy podkreślić, że zaplanowanie linii galwanicznej musi być poprzedzone odpowiednim projektem. Niezbędna jest więc w tym celu duża, specjalistyczna wiedza z z zakresu galwanizacji. Ogromną rolę odgrywa również doświadczenie. Zaplanowanie i zaprojektowanie uniwersalnej linii galwanicznej jest nie lata wyzwaniem, ponieważ w procesie galwanizacji zachodzi szereg czynności zależnych od siebie. Fachowym doradztwem w tym zakresie służą doświadczeni specjaliści z firmy Matusewicz. Jak powinna być zatem zbudowana linia galwaniczna, aby jej praca była wydajna, płynna i co istotne – opłacalna?
Budowa linii galwanicznej
Głównym elementem każdej typowej linii do galwanizacji jest system transportowy. Inaczej mówiąc jest to tor, na którym umieszcza się transportery. Zadaniem systemu jest transportowanie poszczególnych elementów poddawanych galwanostegii do kolejnych wanien procesowych i płuczek. Płynność pracy i precyzję zapewniają nowoczesne napędy, w które systemy transportowe do galwanizacji są wyposażone. Kolejnym elementem linii jest wanna, produkowana ze sztucznych tworzyw. Wanny galwaniczne mogą być dodatkowo wzmocnione stalowymi elementami. Do obsługi wanny galwanicznej służy przebiegający na całej linii pomost obsługowy, wykonany ze stali.
Jeśli linia galwaniczna ma być w pełni zautomatyzowana, jej niezbędnym elementem będzie stanowisko załadunkowe i rozładunkowe. Najczęściej ma ono postać wózka z systemem ryglowania. Po procesie galwanizacji, każdy element musi być odpowiednio osuszony, stąd też niezbędnym elementem linii galwanicznej są także suszarki. Mają one postać otwieranej i zamykanej komory. Zastosowanie suszarek pozwala na szybką eliminację wilgoci, dzięki czemu galwanizowane elementy są gotowe do użytku w bardzo szybkim czasie. Praca linii galwanicznej nie byłaby też możliwa bez elektrod dostarczających energię elektryczną, a także bez systemu wentylacji, filtrów, grzałek, nagrzewnic i pompek – które nie wchodzą bezpośrednio w skład budowy linii galwanicznej, ale są elementami niezbędnymi w całym procesie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana