Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak budować energooszczędnie? Technologie i materiały, które pomogą ograniczyć straty ciepła
Stabilna temperatura wewnątrz budynku to standard, który zapewnia wiele współcześnie opracowanych technik i materiałów. Istnieją jednak produkty, które cieszą się większą efektywnością od innych. Skuteczna izolacja cieplna prowadzi nie tylko do zwiększenia komfortu domowników, ale także pojawienia się dużych oszczędności w budżecie. Koszty związane z ogrzewaniem – fundusze do tej pory przeznaczane na opał – zostają stanowczo ograniczone.
Znajomość najbardziej efektywnych technologii budowlanych w zakresie termoizolacji pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników. Dotychczasowe straty ciepła mogą być spowodowane kilkoma czynnikami. Brak lub niedostateczne ocieplenie budynku stanowi zmorę wielu Polaków. Nieszczelny dach może powodować znaczne spadki temperatury i powodować straty energii sięgające nawet 25%. Warto monitorować również stan okien – stare lub nieprawidłowo zamontowane są w stanie przepuszczać zimny nawiew. Sytuacja może analogicznie wyglądać w przypadku drzwi wejściowych lub balkonowych.
Wydajna izolacja cieplna
Innowacyjne technologie konstrukcyjne są źródłem bardziej lub mniej skutecznej izolacji. Warto jednak wyróżnić te, które charakteryzują się największą wydajnością. Szczególnie polecane są kleje i taśmy do ciepłego montażu okien oraz rolet. To metoda instalacji zapewniająca eliminację wszelkich nieszczelności za pomocą starannie dobranych materiałów. Zakłada zastosowanie trzech hermetycznych, nieprzepuszczających zimna warstw: wewnętrzna i zewnętrzna wykorzystuje wspomniane już taśmy (z jednej strony niepozwalające na przepływ pary, z drugiej odwrotnie), środkowa składa się z pianki poliuretanowej. Takie zabezpieczenie ogranicza nie tylko straty ciepła, ale także powstawanie wilgoci.
Innym rozwiązaniem izolacyjnym, które również wykorzystuje działanie kilku osłon jest zastosowanie zgrzanych termicznie folii. Produktami o takich właściwościach są systemy ocieplenia z serii Aluthermo Quattro. Materiał stworzony jest z kilku komponentów, w tym warstw wyprodukowanych z aluminium, a także pianki poliuretanowej, które oddzielają odpowiednio zabezpieczone pęcherzyki powietrza – informuje pracownik firmy FAKTORIA. Dużą skuteczność termoizolacyjną przypisuje się też bloczkom Isomur Plus. Gwarantują niemal całkowitą wodoszczelność, sprawiając, że fundamenty nie wilgotnieją, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.
Koszty ocieplenia budynku
Energooszczędność wymaga inwestycji. Być może takie stwierdzenie wydaje się paradoksalne, jednak warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które stanowią jego źródło. Materiały, jakie należy wykorzystać przy tworzeniu solidnej izolacji cieplnej wiążą się z nakładem finansowym. Wysoka wydajność zastosowanych rozwiązań została oparta na latach doświadczenia, testów i opracowania najlepszego sposobu produkcji przez zespół inżynierów. Dlatego ograniczanie się pod kątem kosztów związanych z wyborem technologii ocieplenia budynku nie stanowi rozsądnego podejścia. Nieprawidłowa termoizolacja generuje straty w budżecie, z kolei profesjonalna – kolosalne oszczędności na ogrzewaniu nieruchomości.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana