Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Ile można zaoszczędzić dzięki pompie ciepła?
Instalację pomp ciepła rozważa coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych. Wynika to z chęci zmniejszenia kosztów ogrzewania nieruchomości. Szacuje się, że w ten sposób można obniżyć koszt ogrzewania nawet o 75%. Efekt jest uzależniony między innymi od wybranego modelu. Na przestrzeni kilku lat pozwala to zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Dlatego też osoby, które dopiero budują domy jednorodzinne, powinny rozważyć zakup pompy ciepła.
Jak działają pompy ciepła?
Pompa ciepła do ogrzewania wody składa się z takich elementów jak parownik, sprężarka oraz skraplacz, a także zawór dławiący. Ciepło jest przekazywane przez czynnik chłodniczy, zmieniając w ten sposób stan skupienia, co prowadzi do zwrotu lub zużycia energii. Pod wpływem zmian termodynamicznych płyn odparowuje w niskich temperaturach i pochłania ciepło z otoczenia.
Przeczytaj również: Budowa i działanie pomp ciepła
Wzrost ciśnienia w pompie ciepła powoduje kompresję wytworzonego gazu. Będący w urządzeniu czynnik roboczy nagrzewa się i stopniowo oddaje ciepło do powietrza lub wody w instalacji. Po skropleniu się przepływa on przez zawór rozprężny, aby odpowiednio podzielić ilość czynnika chłodniczego powracającego do parownika.
Przeczytaj również: Kocioł gazowy czy pompa ciepła - na co się zdecydować?
Ile można zaoszczędzić dzięki pompie ciepła?
Pompa ciepła określana jest jako bezobsługowa, zautomatyzowana oraz ekonomiczna. Różne rodzaje przyłączy wpływają na jej działanie, a także wydajność. Pozwala to urządzeniom pobierać do 80% energii z otoczenia. Przekłada się to bezpośrednio na oszczędności na ogrzewaniu czy pozyskiwaniu ciepłej wody. Ograniczenie wydatków mogą sięgać nawet 75%, co daje kilka tysięcy oszczędności złotych w skali roku.
Przeczytaj również: Zasady działania pomp ciepła
Praca pompy to również oszczędność czasu, a wysoka dostępność typów urządzeń, zakresu mocy i elastyczność przy podłączaniu pompy do istniejących instalacji i źródeł energii zwiększa komfort. Mogą być one stosowane wraz z kotłami gazowymi, olejowymi lub na paliwo stałe.
Jaką pompę ciepła wybrać?
Wybór odpowiedniej pompy ciepła nie jest prostym zadaniem. Pod uwagę trzeba wziąć wiele aspektów, takich jak na przykład wielkość domu czy położenie nieruchomości. Niewłaściwy dobór urządzenia sprawi, że cała instalacja nie będzie spełniała swojego zadania, co nie pozwoli zredukować wysokości rachunków.
Warto więc zwrócić się do fachowców, na przykład firmy iEnergia, którzy dokonają niezbędnej analizy, żeby zaproponować najlepsze rozwiązanie dla właściciela nieruchomości. Tylko odpowiednia instalacja przyniesie korzyści i pozwoli w pełni korzystać z pompy ciepła.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana