Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Do czego służą podkładki sprężyste?
Połączenia śrubowe to powszechnie stosowana metoda łączenia elementów wykorzystywana w wielu branżach. O ich trwałości decyduje kilka czynników m.in. rodzaj łączonego materiału oraz typ zastosowanych śrub, nakrętek i podkładek. Zwłaszcza te ostatnie są ważnym elementem każdego połączenia. Wśród wielu rodzajów podkładek na szczególną uwagę zasługują podkładki sprężyste, które dzięki swojej specyficznej budowie gwarantują trwałe i solidne połączenie śrubowe.
Budowa podkładek sprężystych
Choć na pierwszy rzut oka wszystkie podkładki mogą wyglądać bardzo podobnie, to jednak między poszczególnymi ich rodzajami występują znaczące różnice. Jak wyjaśnia specjalista firmy sruby24.pl produkującej śruby i nakrętki:
Minusem połączeń śrubowych, zwłaszcza tych, poddawanych wibracjom, czy dużym przeciążeniom było samoczynne luzowanie połączenia. Miało to niekorzystny wpływ na pracę wielu urządzeń. Mogło też przyczynić się do ich uszkodzenia. Rozwiązaniem tego problemu okazało się zastosowanie innowacyjnych podkładek sprężystych. Specyficzną cechą konstrukcyjną tych podkładek jest fakt, że kształtem przypominają elastyczny pierścień sprężyny. Taka budowa zapobiega samoistnemu odkręcaniu się śrub i nakrętek. Gwarantując tym samym znacznie trwalsze i stabilniejsze połączenie niż w przypadku zastosowania podkładek tradycyjnych. Do produkcji podkładek sprężystych wykorzystuje się wysokiej jakości stal, gwarantującą odpowiednią wytrzymałość produktu. Dodatkowo dla zwiększenia trwałości są one ocynkowane. Zabieg ten ma na celu podniesienie ich odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz chroni je przed niekorzystnymi działaniami otoczenia takimi jak: zjawiska atmosferyczne, czy środki chemiczne.
Gdzie znajdują zastosowanie podkładki sprężyste?
Głównym obszarem zastosowania podkładek sprężystych są połączenia śrubowe narażone na pracę w trudnych warunkach. Dlatego wszędzie tam, gdzie łączenia są poddawane dużym obciążeniom, przeciążeniom i drganiom zaleca się stosowanie podkładek sprężystych. Głównym odbiorcą tego typu podkładek jest branża motoryzacyjna. Podkładki sprężyste są powszechnie stosowane w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych i wszystkich innych pojazdach. Równie często połączenia śrubowe wykorzystujące podkładki sprężyste znajdziemy w rowerach. Spotkamy je także w urządzeniach i maszynach ogrodniczych np. kosiarkach. Zastosowanie podkładek sprężystych pozwala na prawidłowe działanie wszystkich kluczowych podzespołów samochodów, maszyn i urządzeń, które podczas pracy muszą mierzyć się z drganiami czy obciążeniami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana