Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Czym wyrównać wylewkę betonową?
Beton jest popularnym, ponadczasowym materiałem o szerokim zastosowaniu. Jednym z nich jest wykonanie betonowych posadzek, niezwykle trwałych i wytrzymałych na różnorodne czynniki. Z czasem mogą one jednak ulec różnego rodzaju uszkodzeniom. Na wylewce pojawiają się nierówności i pęknięcia, które należy wyrównać. Dowiedz się, jak odnowić i wyrównać betonową podłogę?
Popularne materiały do wyrównania wylewek betonowych
Wyrównanie wylewki betonowej to powszechnie wykonywane czynności naprawcze. W takim przypadku stosuje się specjalne zaprawy wyrównujące – samopoziomujące, mineralne lub żywiczne. Umożliwiają one zniwelowanie wszelkich nierówności posadzki, tak wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zaprawy mineralne warto zastosować przede wszystkim podczas naprawy posadzek, które są narażone na duży ruch pieszy oraz samochodowy. To rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w garażu, na tarasach oraz na balkonach. Jak wskazują specjaliści firmy Euro Tech, zaprawy żywiczne są wyjątkowo odporne na ścieranie, uderzenia oraz nacisk, np. maszyn i pojazdów. Są zatem chętnie stosowane w halach magazynowych i produkcyjnych. Masami samopoziomującymi w prosty i szybki sposób wyrównuje się posadzki wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zapewniają idealną gładkość podłogi, są niezbędne do położenia płytek lub paneli. Największą ich zaletą jest samoistne ułożenie się na danej przestrzeni pod wpływem siły ciężkości.
Przeczytaj również: Korzyści z wynajmu koparki
Jak wyrównać wylewkę betonową?
Wyrównanie wylewki betonowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Uzyskanie dobrej przyczepności nowo nakładanego materiału można uzyskać poprzez oczyszczenie podłoża z luźnych elementów, kurzu i zanieczyszczeń. Aby, tego dokonać można np. zeszlifować wybrany fragment podłogi. Brak odpowiednich narzędzi nie jest problemem, można bowiem wynająć maszyny budowlane, które ułatwią to zadanie. Dotychczasowa posadzka musi być zwarta, nie może się osypywać. W większości przypadków konieczne jest wykonanie dylatacji przyściennych, a także dokładne zagruntowanie całej podłogi. Dzięki temu jej chłonność będzie w każdym miejscu taka sama, a nowo wykonywana warstwa wylewki będzie miała świetną przyczepność. Po wstępnym związaniu posadzkę warto przykryć folią, dzięki czemu będzie ona wysychać w odpowiednim tempie.
Przeczytaj również: Jakie maszyny są niezbędne na placach budowy?
Przeczytaj również: Na co zwrócić uwagę, wynajmując sprzęt budowlany?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana