Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Czym są banki energii?

Spis treści
Zakładając instalację fotowoltaiczną, możemy oddawać nadwyżki prądu do sieci, a następnie odebrać je przykładowo w zimie. Nie wszystkim jednak ten model się opłaca. Takie osoby wolą zainwestować we własny magazyn energii, inaczej nazywany również bankiem energii. Dowiedz się, na czym polega akumulowanie nadwyżek.
Jak działa i czym jest bank energii?
Najlepszym sposobem na to, żeby zaoszczędzić na cenach prądu, są instalacje fotowoltaiczne. Opole to jedno z miejsc, w których powstaje ich coraz więcej. Obecnie moda obejmuje również magazyny energii – nic dziwnego, ponieważ jest to wyjątkowo korzystna opcja. Produkcja energii z paneli fotowoltaicznych np. w lecie w słoneczne dni, nierzadko okazuje się znacznie wyższa, niż zapotrzebowanie domu.
Przeczytaj również: Jak bank energii fotowoltaicznej może zwiększyć efektywność Twojej instalacji?
Żeby tej energii nie tracić, można akumulować ją w magazynie energii, a następnie wykorzystać np. w nocy do zasilania pomp wodnych czy ogrzewania. W sytuacji, w której nie posiadamy banku energii, prąd przesyłany jest do sieci, a następnie odkupiony przez konsumenta, gdy ten z niego korzysta. Nieco ogranicza to ilość oszczędności generowanych przez instalację.
Przeczytaj również: Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalny projekt mieszkania?
Zalety banków energii
Magazynowanie energii sprawdza się nie tylko w zastosowaniach codziennych. To także doskonały wybór, gdy w okolicy często mają miejsce przerwy w dostawie prądu – wówczas dom można zasilać z akumulatora, a jego posiadacz zyskuje całkowitą niezależność energetyczną od podmiotów zewnętrznych, ograniczoną oczywiście pojemnością magazynu. Co więcej, takie akcesoria sprawiają, że źródło energii, jakim jest słońce, staje się znacznie bardziej stabilne. Zadowolenie z banków energii potwierdzają wszyscy Klienci projektanta i wykonawcy instalacji Winiarski, specjalizującego się między innymi w fotowoltaice oraz pompach ciepła.
Przeczytaj również: Jakie rury są trudnopalne?
Ile kosztuje magazyn energii?
Dla większości konsumentów największym problemem okazuje się koszt magazynów energii, który nierzadko stanowi nawet ponad połowę finalnej ceny instalacji w zależności od jego pojemności. Warto jednak wiedzieć, że jego obecność znacznie przyśpiesza zwrot kosztów z instalacji, który może nastąpić już w ciągu kilku pierwszych lat jej użytkowania. Dodatkową zaletą jest to, że od 2023 roku programy z dofinansowaniami objęły już nie tylko instalacje z panelami, ale również magazyny energii.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana