Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Czy gazowe wkłady kominkowe wymagają specjalnej pielęgnacji?
Domowy kominek zawsze stanowi miły dodatek do wnętrza salonu. Niestety tradycyjny kominek opalany drewnem jest zarezerwowany dla właścicieli domków jednorodzinnych lub odpowiednio wcześniej przystosowanych mieszkań. Dlatego warto skorzystać z alternatywnego i wygodnego rozwiązania, jakim jest kominek gazowy. Sprawdź, czy gazowe wkłady kominkowe wymagają specjalnej pielęgnacji.
Jakie są zalety kominków gazowych?
Kominki gazowe są znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem, niż kominki opalane drewnem lub biopaliwem. Oprócz możliwości wstawienia ich do każdego domu, w którym znajduje się odpowiednio zaadaptowany szyb wentylacyjny, generuje on o wiele mniej problemów związanych z utrzymaniem czystości. Kominki gazowe nie wymagają również używania i przechowywania w domu drewna. Opalanie drewnem jest zazwyczaj dość uciążliwe, szczególnie jeśli nie posiadamy wewnątrz specjalnie przystosowanego miejsca.
Używanie kominka na gaz nie naruszy utrzymywanej w domu czystości, ponieważ spalanie tego paliwa nie wytwarza produktów ubocznych w postaci sadzy. Dzięki temu nie trzeba regularnie dbać o usuwanie resztek spalonego drewna z drzwiczek i najbliższego otoczenia, jak ma to niestety miejsce przy korzystaniu z tradycyjnego kominka. Osadzająca się sadza jest również najczęstszym powodem, przez który zwiększa się częstotliwość odmalowywania ścian w salonie.
Najważniejszą zaletą kominków gazowych jest ich wygląd. Są one jedyną alternatywą dla kominków na drewno, która pozwala uzyskać efekt prawdziwego i naturalnego ognia. Kominki na biopaliwo nie dostarczają takich samych wrażeń estetycznych, a dodatkowo wytwarzają dość specyficzny zapach paliwa. Spaliny pochodzące z kominków na gaz są określane jako czyste, co oznacza, że nie pojawi się ani nieprzyjemny zapach, ani brudząca wszystko dookoła sadza.
Kominek gazowy jest też świetnym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń, ponieważ jego obsługa jest niezwykle prosta i wygodna. Paleniskiem steruje się zazwyczaj za pomocą pilota i w ten sposób ustala się żądaną temperaturę. Kominki mają też najczęściej funkcję automatyczną, dzięki czemu ogień będzie się rozpalał samoistnie, jeśli sterownik zanotuje obniżenie się ustalonej temperatury oraz zgaśnie, jeśli w pomieszczeniu zrobi się za ciepło.
Jak dbać o kominek gazowy?
O pielęgnacji kominków gazowych postanowił opowiedzieć nam przedstawiciel firmy Epiecyki, zajmującej się sprzedażą kominków i pieców wysokiej jakości:
Kolejną cechą, dzięki której kominki gazowe przewyższają pozostałe rodzaje kominków, jest ich niezwykle łatwa pielęgnacja. Jako, że nie pojawia się ryzyko przesiąknięcia wnętrza domu zapachem biopaliwa czy brudem pochodzącym ze spalonego drewna, sam kominek również nie będzie wymagał częstego czyszczenia. Kominek ten nie wymaga posiadania głównego komina, przez który odprowadzane są wszystkie efekty spalania, dzięki czemu odpada kolejny element wymagający czyszczenia. Obudowę paleniska można czyścić zwilżoną ściereczką, najlepiej bez używania środków czystości, które są łatwopalne i nieprzystosowane do czyszczenia kominków.
Paleniska gazowe są najlepszym rozwiązaniem do domów i mieszkań, których właścicielom zależy na uzyskaniu pięknego efektu spalania naturalnego drewna, bez konieczności przechowywania drewna i biopaliwa. Kominek gazowy jest też idealnym rozwiązaniem dla osób nieprzepadających za częstym sprzątaniem trudnej do usunięcia sadzy i innych efektów ubocznych spalania paliwa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana