Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Co należy wiedzieć o przejściach szczelnych w studzienkach?
Każdy lubi, by w użytkowanych pomieszczeniach było ciepło i sucho. Niezawilgocone wnętrza są nie tylko sprawą preferencji, ale również zdrowia. Wiadomo bowiem, że w wyniku wilgoci na ścianach może pojawić się pleśń, która nie jest obojętna dla organizmu człowieka. Z kolei po ulewnym deszczu każdy chciałby przejść do domu niemal suchą nogą, bez tonięcia po kostki w kałużach. Jest na to sposób.
Studzienki kanalizacyjne
Można uniknąć sytuacji z nadmierną ilością wody zarówno tej użytkowej jak i deszczowej, by nie narażać się na szkody spowodowane nieprawidłowym jej odprowadzaniem. Już na etapie budowy należy zaprojektować systemy odwadniające, by odpowiednio wyposażyć w nie budowany obiekt.
Jednym z elementów takich systemów są studzienki kanalizacyjne. Posadowione we właściwy sposób i w odpowiednim miejscu będą stanowiły zabezpieczenie, dzięki któremu woda będzie miała zapewniony odpływ i nie dostanie się w sposób niepożądany do piwnicy lub budynków gospodarczych w pobliżu domu. Studzienki ściekowe doskonale radzą sobie z odprowadzaniem nadmiaru wody z powierzchni gruntu, a dzięki uniwersalnym możliwościom montażu można je łączyć z rurami kanalizacyjnymi i przez to trwale chronić budynki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wodę opadową.
Przejścia szczelne w studzienkach
Istotnym elementem prawidłowo działającego systemu odwadniającego jest szczelne połączenie rury kanalizacyjnej ze studnią. Przejścia kanałów przez ściany studni muszą zapewniać szczelność tak, aby uniemożliwić z jednej strony przesączanie się wód gruntowych (infiltracja), z drugiej strony zaś wypływ ścieków (eksfiltracja).
Istnieje wiele metod połączeń. – Przejścia szczelne mogą być zintegrowane ze studzienką na etapie jej produkcji lub wklejane w wywiercony wcześniej otwór za pomocą klejów wysokiej jakości. Wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego z zamontowaną uszczelką. Co ważne, połączenia takie powinny być dostosowane do rodzaju rur kanalizacyjnych – tłumaczy specjalista z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Żyrardów.
Najważniejsze cechy przejść szczelnych
Przejścia szczelne wysokiej jakości powinny odznaczać się m.in.:
- wysoką trwałością i odpornością zarówno na szkodliwe działanie substancji chemicznych jak i na uszkodzenia mechaniczne,
- wytrzymałymi ramionami oporowymi, które dzięki przejęciu ciężaru rury chronią uszczelkę przed odkształceniami.
Ponadto próg oporowy, na którym opiera się rura, powinien umożliwiać dokładne wyprofilowanie w celu uzyskanie jednolitego przepływu cieczy.
Aby sprostać rosnącym wymaganiom konsumentów, producenci elementów połączeniowych wciąż poszukują nowych rozwiązań. Dzięki temu na rynku można znaleźć coraz lepsze systemy połączeń i przejść szczelnych, wykonane z materiałów coraz trwalszych, a jednocześnie bardziej przyjaznych środowisku.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana