Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Cechy rozpoznawcze rusztowań modułowych

Rusztowania służą jako pomoc dla robotników wykonujących prace na wysokości. Na rynku istnieje jednak wiele rodzajów rusztowań, a rusztowania modułowe to najbardziej uniwersalne spośród wszystkich dostępnych. Zostały stworzone z myślą o wyjątkowych obiektach, wokół których trudno jest zamontować typowe rusztowania. Co warto wiedzieć o montażu rusztowań modułowych i czym się wyróżniają?
Cechy charakterystyczne rusztowań modułowych
Modułowe rusztowania zostały stworzone, aby ułatwić dostęp do budynków. Są zbudowane na podstawie systemu klinowo - ryglowego, a konstrukcja pozwala na dostosowanie do każdej budowli, niezależnie od tego, jak bardzo jest skomplikowana. Szerokie zastosowanie jest jedną z najważniejszych cech charakterystycznych tych rusztowań. Rusztowania modułowe można bez problemu zamontować przy rafinerii, wieży lub innych niestandardowych budynkach.
Najczęściej stosuje się je przy obiektach przemysłowych, które posiadają dużą ilość aparatury, przewodów, instalacji i rurociągów. Dlatego montuje się je głównie w przemyśle paliwowym i stoczniowym, w energetyce oraz przy budowie mostów i wiaduktów. Można je również dowolnie rozbudowywać w każdą stronę, co umożliwia komfortową pracę. Ten typ rusztowań daje wiele możliwości, a dzięki temu staje się coraz bardziej popularny wśród firm budowlanych. Korzystanie z rusztowań modułowych jest także bezpieczne i profesjonalne dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w ich konstrukcji. O wysokiej jakości rusztowań modułowych decydują logiczne rozwiązania technologiczne oraz ergonomiczna budowa, ponieważ są połączeniem nowoczesnych rozwiązań z wysokiej jakości materiałami.
Jak montuje się rusztowania modułowe?
Jak mówi specjalista ze Stalkol rusztowania:
Sposób montażu rusztowań modułowych jest intuicyjny, choć wymagający doświadczenia montażysty, ze względu na dużą ilość elementów występujących w ich konstrukcji. Do podstawowych należą stojaki, podłużnice, poprzecznice, a także stężenia oraz podesty komunikacyjne i robocze zabezpieczone poręczami i burtami.
Rusztowania modułowe są przeznaczone do pracy na bardzo dużych wysokościach, dlatego konstrukcja musi być stabilna, zapewniać wygodę pracy i przede wszystkim gwarantować bezpieczne użytkowanie. W trakcie procesu wznoszenia rusztowania wykorzystuje się specjalne rozwiązania, które skupiają się na łączeniu elementów poziomych i pionowych. Wyjątkowym elementem konstrukcji jest węzeł rusztowaniowy, ponieważ jego sztywność to podstawa bezpieczeństwa konstrukcji. Najważniejszym aspektem bezpieczeństwa jest poprawne posadowienie konstrukcji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana