Sposoby wykorzystania witraży w mieszkaniu

Większość z nas witraże kojarzą się z architekturą kościelną. Chociaż takie łączenie faktów nie jest mylne, to witraże cieszą się dużą popularnością w domach.

witraze

Witraże mogą być wykonane ze szkła kolorowego bądź ze szkła fazowanego przeźroczystego. W przypadku witraży fazowanych, szkła załamują światło i z każdej strony  wyglądają inaczej, nadając wnętrzom niezwykłą atmosferę.

sposoby-wykorzystania-witrazy-w-mieszkaniu

Szyby witrażowe to wyjątkowa ozdoba nie tylko drzwi czy mebli, ale to również lamy, ścianki działowe i inne elementy wyposażenia wnętrz. Obecność witraży w pomieszczeniu podkreśla piękno przedmiotów, tym samym nadając wnętrzu oryginalnego stylu. Witraże pięknie prezentują się w świetle, dlatego bardzo często wykorzystywane są jako okna , ponieważ dzięki wypadającemu przez nie światłu, można uzyskać wspaniały efekt iluminacji. Witraże świetnie sprawdzają się też w drzwiach, gdzie stanowią niezwykła dekorację.

Wykorzystanie witraży w domu niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim, witraże pozwalają na stworzenie wyjątkowego klimatu, które ciężko uzyskać w inny sposób. Dzięki indywidualnym projektom, umieszczając witraże w mieszkaniu możemy stworzyć niepowtarzalne i oryginalne wnętrze.