Ścieżka z kostki granitowej, czyli praktyczna aranżacja Twojego ogrodu

Współczesne ogrody to prawdziwe dzieła sztuki. Właściciele posesji dbają o każdy detal wykończenia trawników i nawierzchni, mając na względzie funkcjonalność i estetykę. Obie te cechy udanie łączy kostka granitowa. Materiał ten coraz częściej wykorzystujemy przy budowie ogrodowych ścieżek. Z czego wynika rosnąca popularność granitu? Spróbujmy odpowiedzieć na to wcale nietrudne pytanie.

sciezka-z-kostki-granitowe

Praktyczne zalety kostki granitowej

Granit to naturalny kamień o bardzo dobrych właściwościach fizykochemicznych. Wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością na uderzenia, otarcia oraz trudne warunki atmosferyczne. Dzięki temu, jest niemal niezniszczalny, stanowiąc idealny materiał nawierzchniowy, np. do ścieżek ogrodowych. Niezależnie od stopnia eksploatacji – nóg przechodniów, rzęsistego deszczu czy opadów śniegu – walory użytkowo-estetyczne granitu pozostają niezmienne przez długie lata. A skoro już o estetyce mowa…

Piękno w czystej postaci

Naturalne piękno kamienia granitowego decyduje o tym, że jest on chętnie stosowany przy najbardziej wymyślnych założeniach ogrodowych. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor kostek, właściwie dopasować ich wymiary oraz wynająć projektanta z prawdziwą wizją. Poza krętymi ścieżkami, granit może posłużyć do tworzenia wielu urzekających elementów architektury ogrodowej, takich jak cokoły, murki oporowe, okładziny, obrzeża czy też wykończenia oczek wodnych. Jedyne, co nas ogranicza, to własna pomysłowość!

Wybór dobrego dostawcy

Aby mieć pewność wyboru dobrego kamienia granitowego, warto zaopatrzyć się w materiały oferowane przez wiarygodnego i solidnego dostawcę. Najlepiej takiego, który ma doświadczenie we współpracy z rozmaitymi deweloperami oraz dużymi firmami budowlanymi i ogrodniczymi. Tego typu firmą jest np. P.H.U. Leszczyński z Warszawy, w dzielnicy Białołęka. Fachowcy P.H.U. Leszczyński zaopatrzą Państwa w kostkę najwyższej klasy, idealną do stworzenia naprawdę udanych ogrodowych kompozycji.