Gięcie profili PCV. Metody i zastosowanie

Planujesz budowę domu? Marzysz o oknach unikalnych pod względem stylistycznym – praktycznych i estetycznych zarazem? Skorzystaj z profesjonalnej usługi gięcia profili PCV. Pracownicy firm i zakładów stają na wysokości zadania, oferując gięcie wszystkich najpopularniejszych systemów profili – okiennych, drzwiowych oraz listew dekoracyjnych.

profil PCV

Na czym polega proces gięcia profili?

Proces gięcia profili PCV odbywa się w oparciu o profesjonalny sprzęt i wypróbowane techniki obróbcze. Obecnie szczególnym uznaniem cieszy się metoda KS Schulten, która umożliwia gięcie każdego typu łuków odcinkowych, koszowych oraz łuków przechodzących płynnie w odcinki proste (tzw. łuki z odnogami). Zastosowanie właściwej metodyki robót stwarza możliwość gięcia elementów o skrajnie małych promieniach i średnicach sięgających zaledwie kilkuset milimetrów. Co więcej, technologia Schulten wpływa na zminimalizowanie zniekształceń na powierzchniach giętych profili oraz poprawę estetyki gotowych wyrobów.

Jakie profile mogą podlegać gięciu?

Wbrew pozorom, gięcie profili PCV nie powinno kojarzyć się wyłącznie z profilami okiennymi. Usłudze podlegają z powodzeniem także inne profile, w tym drzwiowe, poszerzenia czy listwy dekoracyjne. Obróbce są poddawane zarówno materiały własne, jak i powierzone. Nie braku tu np. nowych profili renomowanych producentów. Podstawą prowadzenia robót jest zaopatrzenie w urządzenia i formy do gięcia. Profesjonaliści są w stanie giąć profile bardzo szybko i skutecznie, a także wykonywać wkłady do każdego z profili. Usługi tego typu świadczy m.in. renomowane przedsiębiorstwo DKV-SERVICE z miasta Kamieniec Wrocławski.

Gięcie profili i usługi towarzyszące

Gięciu profili PCV często towarzyszą inne usługi. Profesjonalne zakłady produkcyjne zajmują się zgrzewami okien łukowych, osadzaniem słupków, docinaniem listew przyszybowych, okuwaniem, szkleniem i szeregiem innych czynności roboczych. Koszt każdej usługi jest szacowany w sposób indywidualny. Kalkulacja może odbywać się w oparciu o specjalne szablony obliczeniowe, które pozwalają na ustalenie ceny i wymiarów konstrukcji łukowej. Więcej informacji o usłudze gięcia profili PCV można znaleźć na stronie internetowej firmy DKV-SERVICE. Znajdują się tam również fotografie z przykładowymi realizacjami okiennymi.