Dwa w jednym czyli kilka słów o zaletach koszopopielnic

Obecnie duże znaczenie ma prawidłowe dbanie o nasze środowisko, które przede wszystkim opiera się na segregacji odpadów. Niestety nadal na ulicach i trawnikach mamy do czynienia z ogromną liczbą wypalonych papierosów. Co więcej, w niektórych przypadkach wyrzucenie niedopałków do zwykłych koszy może zakończyć się pożarem. Dobrym rozwiązaniem okazuje się wybór koszopopielnicy, czyli funkcjonalnego połączenia kosza na śmieci wraz z popielniczką, dzięki czemu osoby palące będą miały możliwość segregacji śmieci. Jakie dodatkowe zalety mają koszopopielnice?

Koszopopielnica

Kosz i popielniczka, czyli dwufunkcyjny pojemnik na odpady

Koszopopielnica to rodzaj kosza wyposażonego w osobną popielniczkę. Zazwyczaj ma ona postać pokrywki i umieszczona jest na koszu, natomiast otwór przeznaczony na inne odpady, znajduje się poniżej. Dzięki temu, że kosz i popielnica są od siebie oddzielone, nie ma ryzyka podpalenia innych śmieci przez źle zgaszone papierosy. Koszopopielnice tworzone są z materiałów wysokiej jakości, najczęściej ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, rdzę, a także na częste zmiany temperatur. Co więcej, wyposażone są w gumę antypoślizgową, która zapewnia stabilność i chroni pojemnik przed silnym wiatrem mogącym go przewrócić. Obecnie istnieje także możliwość wyboru koloru kosza z popielniczką, tak, aby dopasować go do miejsca przeznaczenia, tym samym, sprawiając, że pojemnik na odpady odpowiednio wpasuje się w przestrzeń.

Jakie zastosowanie i zalety mają koszopopielnice?

Najważniejszym zadaniem koszopopielnic jest przede wszystkim ułatwienie utrzymania czystości i bezpieczeństwa we wszystkich miejscach, gdzie przebywają osoby palące. Materiały wykorzystywane przy produkcji pojemników pozwalają na bezpieczne wyrzucenie zgaszonego papierosa lub niedopałka, bez obawy o wzniecenie ognia.

Koszopopielnice świetnie sprawdzą się przy biurowcach, zarówno w strefach przeznaczonych dla palaczy, jak i poza nimi. Ponadto ich zakup to zdecydowanie bardziej oszczędne rozwiązanie, które nie wymaga konieczności posiadania dodatkowego pojemnika na inne śmieci.

Koszopopielnica jako nośnik reklamy

Bardzo często kosz wyposażony w popielniczkę spotykany jest również na parkingach, przy galeriach handlowych oraz w ogródkach restauracyjnych, co pozwala utrzymać porządek przy tego typu obiektach i wpływa na odpowiednie zadbanie o środowisko.

Koszopopielnice pełnią przy tym jeszcze jedną ważną rolę – są doskonałym nośnikiem reklamy – wyjaśnia przedstawiciel firmy NOEX, producenta wysokiej jakości materiałów reklamowych.

Nazwa i logo firmy umieszczone na koszu z popielniczką każdego dnia zobaczyć może wiele osób. Taka forma reklamy zewnętrznej należy do jednej z najskuteczniejszych właśnie z uwagi na bardzo szeroki zasięg oddziaływania.