Budowa lub remont domu czy mieszkania przebiegły sprawnie? Jesteś zadowolony z mebli? Pomogło Ci biuro projektów? W takim razie skomentuj usługę lub ofertę i podziel się nią z innymi użytkownikami. Dzięki temu pomożesz innym podjąć właściwą decyzję. Dodaj komentarz w celu rozwinięcia naszego katalogu firm. Skorzystaj z usług budowlanych czy architektonicznych, które oferują firmy działające na terenie całej Polski. Sprawdź ich ofertę i skorzystaj z usług.
Jak działają drzwi przeciwpożarowe?
Drzwi przeciwpożarowe są kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa budynku. Ich zadanie to powstrzymanie pożaru i zapobiegnięcie jego rozprzestrzenianiu się, jednocześnie umożliwiając ludziom ucieczkę. Drzwi przeciwpożarowe zostały wykonane ze specjalnie zaprojektowanych materiałów, odpornych na działanie ciepła, dymu i płomieni. Co jeszcze warto wiedzieć o nich?
Czym są drzwi przeciwpożarowe?
Drzwi przeciwpożarowe zostały zaprojektowane tak, by zatrzymać rozprzestrzenianie się ognia i dymu. Zazwyczaj wykonane są ze stali lub innych materiałów, które są w stanie wytrzymać wysokie temperatury przez określony czas. Drzwi przeciwpożarowe mogą być wyposażone w uszczelki pęczniejące oraz uszczelki dymowe.
Drzwi przeciwpożarowe (i nie tylko) znajdują się w ofercie firmy Fenti JSG – sprzedawcy okien, bram garażowych i drzwi.
Jak dokładnie działają drzwi przeciwpożarowe?
Działanie drzwi wejściowych przeciwpożarowych polega na zatrzymaniu na określony czas ciepła, dymu i płomieni generowanych przez pożar. Osiąga się to dzięki zastosowaniu uszczelek pęczniejących, które rozszerzają się pod wpływem ciepła, tworząc szczelne zamknięcie wokół ramy drzwi, a także automatycznemu zamknięciu (aktywacja zaraz po uruchomieniu alarmu). Całą konstrukcję wspierają także uszczelki dymowe, które ukrywają dym i toksyczne gazy. Drzwi przeciwpożarowe mogą być także wyposażone w mechanizmy samozamykające, których działanie jest bardzo proste - zamykają się automatycznie w przypadku pożaru.
Zalety drzwi przeciwpożarowych
Podstawową zaletą drzwi przeciwpożarowych jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się płomieni, dymu i toksycznych gazów po całym budynku. Pomagają w zmniejszeniu szkód spowodowanych pożarem. Udowodniono, że również chronią ludzi, wewnątrz budynku, przed wdychaniem dymu. Zapewniają drogę ewakuacyjną, umożliwiając bezpieczne wyjście z płonącego domu czy biurowca bez konieczności przechodzenia przez płomienie lub gęsty dym.
Myśląc o finansach po katastrofalnym pożarze, drzwi przeciwpożarowe pomagają zmniejszyć koszty ubezpieczenia (poprzez zapewnienie ochrony przed pożarami) – usługa jest tańsza. Właściciele budynku mieszkalnego mogą być spokojni – będą pewni, że ich dom jest dobrze chroniony przez potencjalnymi pożarami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana